ГОТЕЛЬ НА ВОРОНОГО

Розташування

Львів, вул. Вороного, 4

Статус

не реалізовано

Загальна площа

7 530 м2

Тип

громадський

Етап

концепт

Рік

2018

Сервіси:

  • збір вихідних даних
  • концепція
  • участь у громадських слуханнях

Ділянка проектування розташована в самому центрі міста Львова, в безпосередній близькості від Площі Ринок, пам’ятника Адаму Міцкевичу і Палацу Потоцьких. На даний момент ділянка використовується як стихійний паркінг з приблизно 35 паркомісцями.

Маючи ділянку зі значним потенціалом в центрі міста ми пропонуємо створити будівлю, яка буде цікавою і корисною для мешканців міста і доповнить урбаністичне середовище Львова.

3_30 - Photo
3_26 - Photo

Оскільки готель сам по собі передбачає проживання гостей міста, хотілось в даному проекті створити і щось таке, чим могли б користуватись мешканці міста, щось що створило б додаткову цінність проекту для львів’ян. Тому ми запропонували ідею організувати громадський простір на покрівлі готелю.

1_5 - Photo

У Львові сьогодні дуже активно розвиваються громадські простори. Одним з останніх є пішохідна вулиця Руданського, яка надихнула нас на ідею інтегрувати наш проект в структуру відкритих громадських просторів міста.

Задумка полягає в тому щоби простір пішохідної вулиці Руданського знайшов продовження в структурі нашої будівлі. Ми пропонуємо розвинути ідею Відкритих зелених терас на покрівлі  та функціонально пов’язати їх з вулицею.

3_25 - Photo
1_1 - Photo

Щоб попасти на тераси ми створили не просто вертикальні комунікації – це система сходових маршів і проміжних терас вкритих зеленню, які формують Вертикальний сквер як додатковий елемент громадського простору. Піднімаючись сходами ви зможете насолоджуватись новими ракурсами вулиць, знаходити затінок влітку, та прихисток від дощу і вітру в холодні пори року. По нашій задумці тут можуть розташовуватись тимчасові експозиції мистецького характеру, або це буде місце де можна просто почитати книжку.

Для батьків з малими дітьми та людей з інвалідністю ми передбачили окремий ліфт на гору який відокремлений від планувальної структури готелю і є вільно доступним.

1_2 - Photo
2_20 - Photo
2_19 - Photo
2_17 - Photo
1_7 - Photo
3_30 - Photo

Верхні тераси функціонально розділені на три частини.

  • Основна тераса  – для відпочинку мешканців довколишніх кварталів з ігровою зоною для дітей
  • Друга тераса  –  оглядовий майданчик,
  • Третя тераса – літній театр, який також може працювати як локація для проведення презентацій, творчих заходів, мистецьких подій.
3_24 - Photo
1_9 - Photo
1_8 - Photo
2_12 - Photo
1_10 - Photo
2_15 - Photo
2_11 - Photo
2_18 - Photo
2_16 - Photo

Також на покрівлі передбачене приміщення для влаштування коворкінгу з доступом безпосередньо з основної тераси.

На наступних етапах проекту буде розроблено детальний проект озеленення терас, з залученням ландшафтних архітекторів, які дадуть можливість завдяки підбору відповідних рослин забезпечити круглорічне озеленення терас і організувати правильну систему поливу і водовідведення.

3_27 - Photo
3_28 - Photo
2_14 - Photo

Об’ємне вирішення спрямоване на підтримку сформованого силуету вулиці. Перший поверх втоплений в глибину ділянки за червону лінію що дало можливість розширити простір перед будинком, висотність підпорядковується сформованій лінії забудови вулиці. Основний об’єм вирішений в рівень з карнизом сусіднього будинку коледжу. Верхні поверхи будівлі втопленні по відношенню до основного фасаду, для гармонійного сприйняття в сформованому середовищі. Архітектура фасадів вирішена з використанням типового ритму вікон та горизонтального поділу фасадів з виділеним першим поверхом і стилізованим аттиковим п’ятим поверхом, а втоплений вглиб шостий поверх виконаний в сірих тонах перегукується з дахом сусіднього будинку коледжу. В даному концепті ми акцентуємо увагу на просторовому вирішенні і багатофункціональності будівлі. А фасад будинку ми виконуємо в простих лаконічних формах як такий що підтримує своїми масами і ритмом сформовану архітектуру вулиці. Вертикальний сквер в кутовій частині споруди стане свого роду просторовою скульптурною композицією вулиці. Він буде сприйматись як самостійний композиційний елемент та створювати акцент і ефект притягання.

Містобудівні критерії пошуку архітектурної форми

силует вулиці
в'їзди та вхід
сформована лінія карнизу
масштабність забудови
громадські простори
вертикальні комунікації
1 new
2 new
3 new
4 new
5 new
6 new
1_4 - Photo

На розрізі наочно представлено функціональну структуру готелю. Підземний паркінг розташований під всією площею ділянки. В’їзд по двохсмуговій рампі розташований в протилежному торці будинку від входу в готель і терас громадського простору, це створює зручність оскільки відокремлює рух транспорту від пішохідних потоків.

На першому поверсі розташований ресторан та мультифункціний конференц-зал. За рахунок втопленого першого поверху перед входом в готель, та виходом на тераси створено додаткову площу яка створює комфорт для відвідувачів. Перед фасадом з вулиці Вороного передбачено місця для висадки дерев.

З другого по шостий поверх розташовані готельні номери. Кутова частина об’єму будівлі яка примикає до будівлі банку виокремлена для створення Вертикального скверу.

В нашому проекті ми використовуємо потенціал ділянки в повній мірі та влаштовуємо додатково більше 1000 м.кв. відкритих громадських просторів де можуть проводити вільний час львів’яни  і відпочивати гості міста. Додаткове озеленення покращує екологічну ситуацію в центрі, а паркінг на 70 автомобілів забезпечує в два рази більшу кількість паркомісць в порівнянні з теперішнім стихійним паркінгом на ділянці. Готель на 140 номерів та конференц-зал на 100 місць позитивно впливає на інфраструктуру та туристичний потенціал міста.

розріз