СИРОТИНЕЦЬ

Розташування

Чоп, вул. Латорицька

Статус

не реалізовано

Загальна площа

4408 м2

Тип

громадський

Етап

концепт

Рік

2022

Сервіси:

  • збір вихідних даних
  • концепція
  • передпроектні роботи

Одна з темних сторін війни – це сироти. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, потребують будівництва спеціалізованих центрів проживання, виховання, розвитку та соціальної адаптації таких дітей. Цей проект пропонує концепцію дитячого будинку для 150 дітей шкільного віку (6-18 років) на ділянці площею 0,6 га. Поверховість не повинна перевищувати 3 поверхів.

Основою формування центру є живий модуль. Тривале співіснування в одному просторі великої кількості дітей формує їх поділ на соціальні групи – за віком, статтю, рисами характеру. Житлові модулі призначені для забезпечення проживання в таких групах.

ФОРМОТВОРЕННЯ

02_Form_Scheme_2

Особливістю цієї концепції є можливість розширення такого комплексу (при забезпеченні відповідної площі ділянки) добудовою додаткових житлових блоків (з північної чи південної сторони), що збільшує потужність такого центру.

МАСШТАБІЗАЦІЯ

03_Enlargement_Scheme_1

Організація території передбачена таким чином, щоб будівля розташовувалася ближче до вулиці, а подвір’я з майданчиками для різних видів діяльності – в її тильній частині. Також на території є автостоянка (вздовж вулиці), під’їзд, присадибна ділянка. Дитячий будинок надає лише житло для дітей-сиріт. Їхнє навчання відбуватиметься у місцевих навчальних закладах.

ТЕРИТОРІЯ

04_Masterplan_4

АКСОНОМЕТРІЯ

05_Axonometry_2

Блоки спроектовані таким чином, щоб забезпечити найкращу інсоляцію всіх житлових кімнат. На кожному поверсі — готельного типу житлові кімнати для тимчасового (або постійного) проживання вихователів. На першому поверсі також розташовані допоміжні приміщення – вхідна група, їдальня з кухнею, медичний блок, адміністративний кабінет, технічні та господарські приміщення тощо. На другому поверсі — універсальний зал для спільних заходів.

ЗОНІНГ

06_Zoning_4

Житловий модуль складається з: передпокою, вітальні (з кухонною зоною), житлових кімнат (дво- і тримісних), туалетів та душових.

Житлові модулі різної місткості – шести-, дев’яти-, дванадцяти- та чотирнадцятимісні згруповані в три житлові блоки, які з’єднані провулком із загальними зонами відпочинку.

ПЛАНУВАННЯ

06_Zoning_5
ПЕРШИЙ ПОВЕРХ
ДРУГИЙ ПОВЕРХ
ТРЕТІЙ ПОВЕРХ
07_Groundfloor_1
08_1-st Floor_1
09_2-st Floor_1
22-16_Orphanage_Viz_1_1 - Photo
22-16_Orphanage_Viz_1_4 - Photo
22-16_Orphanage_Viz_1_5 - Photo – копія
22-16_Orphanage_Viz_1_3 - Photo
22-16_Orphanage_Viz_1_6 - Photo_1
22-16_Orphanage_Viz_1_2 - Photo_1