ЦЕНТР МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я

Розташування

Львів, вул. Замарстинівська, 81-83

Cтатус

будується

Загальна площа

1 430 м2

Тип

громадський

Початок проєктування

2023

Початок будівництва

2023

Сервіси:

  • концепція

У процесі реабілітації українців, які зазнали тортур внаслідок воєнних злочинів росіян, надзвичайно важливо не забувати про ментальний стан постраждалих. Фізичне відновлення є лише частиною повноцінного одужання, тоді як психічне здоров’я відіграє не менш значну роль у поверненні до звичного життя. Тож, вже скоро до екосистеми UNBROKEN приєднається новий важливий елемент – Центр ментальної допомоги українцям. До проєкту залучено міжнародних фахівців, які надаватимуть спеціалізовану допомогу українцям, що постраждали від тортур та полону.

Проєкт розроблений в співпраці з Інженерно-Будівельною Компанією “Проект Сервіс”, яка являється генеральним проєктувальником даного комплексу. Передбачається пристосування існуючих будівель для влаштування центру ментального здоров’я. Комплекс складається з двох будівель під номерами 81 і 83 по вул. Замарстинівській. Загалом площа проєкту становить 1430 кв.м., що вміщає 27 ліжко-місць та зможе приймати до тисячі пацієнтів на рік як стаціонарно, так і амбулаторно. Центр запрацює вже у січні. Зараз тривають демонтажні та реконструкційні роботи приміщень.

 

Unbroken_Mental_Health_01
Unbroken_Mental_Health_02
Unbroken_Mental_Health_03
Unbroken_Mental_Health_04

Після реконструкції будівлі під номером 83 на цокольному поверсі будуть розміщені адміністративно-господарські приміщення, кабінети лікарів, спортзал. Проєктом передбачено заміна конструкцій даху і влаштування горищного поверху, який також буде функціональним. Тож, перший, другий і горищний поверхи будуть обладнані під функціонально-діагностичні кабінети, приміщення загального користування, господарські приміщення та житлові кімнати. Для гармонійного сприйняття поєднання історичної будівлі та нових прибудов, нові  елементи комплексу будуть  оздоблені також натуральними елементами – навісними металевими кортеновими панелями та склом, що додатково буде розділяти дві історичні епохи.

Unbroken_Mental_Health_05

Для адаптації до нової функції передбачено влаштування нового сходово-ліфтового блоку, що відповідатиме вимогам інклюзивності та пожежної безпеки.

Благоустрій внутрішнього двору влаштований з великою кількістю озеленення і використанням природніх матеріалів, передбачено влаштування невеликого дощового ставка, який, як ми сподіваємося, буде мати терапевтичний ефект. Це все в комплексі буде створювати максимально можливий ефект природнього середовища посеред міста. Також за рахунок рішень по благоустрою території буде забезпечено безбар’єрний вхід до будівель.

Unbroken_Mental_Health_09
Unbroken_Mental_Health_08
Unbroken_Mental_Health_07
Unbroken_Mental_Health_06

Будинок №83 на вул. Замарстинівській споруджений на початку XX століття та оздоблений у стилі ранньої декоративної сецесії. Особливістю будинку є ніша для статуї Божої Матері над вхідною брамою. У 1930-х роках тут містилася аптека Й. Квантера, у 1950-х роках — 8-й районний відділення міліції, потім – Львівський міський шкірно-венерологічний диспансер.

Проєктом передбачено збереження історичної цінності, тож передбачено реставрація історичних фасадів, вікон та дверей, а також заміна металопластикових вікон та дверей на дерев’яні, виготовлені по історичним кресленням. В інтер’єрі ж будуть збережені історичні п’єци, дерев’яні сходи та елементи перекриття. Так зокрема автентичні балки будуть змонтовані повторно під новим залізобетонним перекриттям. Інтер’єр загалом створюватиме домашній затишок та невимушену атмосферу спокою.Unbroken_Mental_Health_Interior_04-min
Unbroken_Mental_Health_Interior_03-min
Unbroken_Mental_Health_Interior_01-min
Unbroken_Mental_Health_Interior_02-min
Unbroken_Mental_Health_Interior_05-min
Unbroken_Mental_Health_Interior_06-min

Важливим напрямком роботи центру стане мистецька терапія, яка буде розміщена в будівлі під номером 81. Такий тип реабілітації вже демонструє значні результати у відновленні поранених військових. Проєктом ж передбачено влаштування кабінету для заняття гончарством, живописом та скульптурою.

Ми раді бути долученим до ще одного не менш важливого корпусу з екосистеми UNBROKEN заради спільної мети.