UNBROKEN
Розташування
Львів, вул. Гетьмана Мазепи, 25
Cтатус
будується
Загальна площа
9 638 м2
Тип
громадський
Початок проєктування
2022
Початок будівництва
2023
Сервіси:
- концепт
- тендерні таблиці
- дизайн інтер'єрів
- збір вихідних даних
- генеральне проектування
- авторський нагляд
Проєкт сучасного корпусу реабілітації UNBROKEN.
Необхідність створення реабілітаційного центру обумовлена збільшенням кількості осіб, що потребують реабілітації внаслідок військової дій, необхідності розширення спектру напрямків реабілітаційної допомоги та реабілітаційних втручань, потребою в збільшенні площ для надання реабілітаційної допомоги, кількості ліжок реабілітаційного стаціонару для осіб що потребують реабілітаційної допомоги високого обсягу, обладнанні, кількості фахівців з реабілітації та організації їх навчання.
За кожен новий рух тих, кого покалічила війна, тут боротиметься сотня спеціалістів. Це 7 поверхів для реабілітації з моделями квартири та навіть магазину, аби пацієнт міг максимально підготуватися до нових умов життя. Щороку отримати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців.
На 1-му поверсі реабілітаційного центру передбачено просторий вхідний хол із зоною очікування та невеликим кафе для відвідувачів, який межує з відділенням обслуговування пацієнтів. Особливо важливим ж є влаштування басейну для проведення активної реабілітації.
На 2-му поверсі знаходиться центр ментального здоров’я. Основні приміщення центру – консультативні кабінети. Із допоміжних приміщень, розташованих на поверсі, це рецепція, гардеробні приміщення для персоналу, їдальня, санвузли. Фахівці з фізичної реабілітації працюватимуть пліч-о-пліч з психологами та психотерапевтами.
Реабілітаційний підрозділ центру розміщений на 3-му, 4-му і частково 7-му поверхах.
У новому корпусі реабілітаційного центру встановлять новітнє обладнання: роботизовану систему ходьби, екзоскелети, роборукавички, які допомагають рухати рукою, тощо. Будується також бассейн, адже реабілітація у воді – невід’ємна складова відновлення. Водночас тут створюють реабілітаційні зали зі стелевими підйомниками, аби прикуті до ліжка пацієнти могли переміститися до басейну чи реабілітаційної кімнати.
У планах – обладнати ерготерапевтичну квартиру з кухнею, де пацієнтів вчитимуть знову про себе дбати. Ерготерапевти допомагатимуть знову тримати в руках зубну щітку чи олівець.
Допомогу в реабілітаційному корпусі отримуватимуть пацієнти стаціонару – для них передбачено 54 ліжка на двох поверхах. Також передбачений денний стаціонар та амбулаторна допомога.
На 7-му поверсі окрім реабілітаційних залів у загальній зоні влаштовано ерготерапевтичну кухню, де кожен може як попрацювати з реабілітологом так і перекусити. Додатково влаштована рецепція та невеликий конференц-зал для проведення зустрічей та презентацій оскільки саме тут корпус реабілітації з’єднаний із головним корпусом лікарні Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ Перше медичне об’єднання Львова. Це допоможе надавати повний цикл допомоги, що забезпечить співпраця з хірургами, травматологами та іншими фахівцями, які працюють в команді медзакладу, а також доступність до всього необхідного діагностичного обладнання.
На покрівлі ж влаштована тераса з тренажерами для заняття на свіжому повітрі та з прекрасною панорамою на майже усе місто.
Проте у даному корпусі ми зіткнулися з проблемою браку ліжко-місць. Рішення було знайдено у сусідньому корпусі, він є діючий, тому залишилась лише можливість надбудови. А задля влаштування повноцінних 2 додаткових поверхів, які зможуть з комфортом вміщати близько 100 пацієнтів, було прийнято рішення щодо демонтажу неексплуатованого технічного поверху з надбудовою двох поверхів з легких конструкції з CLT панелей.
Окрім цього проектом передбачене повне оновлення нижніх поверхів, зокрема заміна інженерних мереж, влаштування систем вентиляції з підігрівом та охолодженням повітря, термомодернізація фасадів та влаштування сонцезахисту з сонячної сторони будівлі.
Рішення з надбудовою двох поверхів з легких конструкції з CLT-панелей є інноваційним для України. Проте ця технологія була створена та затверджена ще наприкінці 90-тих років. Дослідження якостей і властивостей нового матеріалу затягнулися на кілька років, а з початку 2000-х років в Європі виробництво CLT-панелей вже набуло широкого поширення, в тому числі і для багатоповерхового будівництва.
CLT-панель виготовлена з дерев’яних дошок, висушених та склеєних між собою в перпендикулярних напрямках. Це забезпечує високу міцність виробу та вологостійкість.
Особливо важливим для нашого проекту були інші дві особливості цієї технології це вага та час. Так, будинки з поперечно-клеєної деревини на 30% легші за сталеві та бетонні конструкції, а збірка на майданчику відбувається в рекордно короткий час, установка однієї панелі займає близько 20 хвилин. Сухий ж спосіб будівництва дозволяє відразу приступати до внутрішнього оздоблення, тим самим скорочуючи терміни здачі будівлі в експлуатацію.
В інтер’єрі ми вирішили залишити дерев’яні поверхні CLT-панелей такими як вони є: максимально недоторканими, проклавши інженерні мережі всередині. Таке рішення допомогло створити в палатах відчуття домашнього затишку та спокою. При цьому ми забезпечили усі вимоги щодо санітарно-гігієнічних стандартів та безпеки, обробивши поверхню спеціальним розчином.
Рятуємо, протезуємо та реабілітуємо українців в Україні!
Фото Марина Гриниха