UNBROKEN

Розташування

Львів, вул. Гетьмана Мазепи, 25

Cтатус

будується

Загальна площа

9 638 м2

Тип

громадський

Початок проєктування

2022

Початок будівництва

2023

Сервіси:

  • концепт
  • тендерні таблиці
  • дизайн інтер'єрів
  • збір вихідних даних
  • генеральне проектування
  • авторський нагляд

Проєкт сучасного корпусу реабілітації UNBROKEN.

Необхідність створення реабілітаційного центру обумовлена збільшенням кількості осіб, що потребують реабілітації внаслідок військової дій, необхідності розширення спектру напрямків реабілітаційної допомоги та реабілітаційних втручань, потребою в збільшенні площ для надання реабілітаційної допомоги, кількості ліжок реабілітаційного стаціонару для осіб що потребують реабілітаційної допомоги високого обсягу, обладнанні, кількості фахівців з реабілітації та організації їх навчання.

За кожен новий рух тих, кого покалічила війна, тут боротиметься сотня спеціалістів. Це 7 поверхів для реабілітації з моделями квартири та навіть магазину, аби пацієнт міг максимально підготуватися до нових умов життя. Щороку отримати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців.

Unbroken 3

На 1-му поверсі реабілітаційного центру передбачено просторий вхідний хол із зоною очікування та невеликим кафе для відвідувачів, який межує з відділенням обслуговування пацієнтів. Особливо важливим ж є влаштування басейну для проведення активної реабілітації.

unbroken_lviv_1_floor
unbroken_lviv_1_floor_cafe

На 2-му поверсі знаходиться центр ментального здоров’я. Основні приміщення центру – консультативні кабінети. Із допоміжних приміщень, розташованих на поверсі, це рецепція, гардеробні приміщення для персоналу, їдальня, санвузли. Фахівці з фізичної реабілітації працюватимуть пліч-о-пліч з психологами та психотерапевтами.

Реабілітаційний підрозділ центру розміщений на 3-му, 4-му і частково 7-му поверхах.

unbroken_lviv_gym_2-min2
unbroken_lviv_gym_1-min2
unbroken_lviv_office-min2
unbroken_lviv_office_1-min2

У новому корпусі реабілітаційного центру встановлять новітнє обладнання: роботизовану систему ходьби, екзоскелети, роборукавички, які допомагають рухати рукою, тощо. Будується також бассейн, адже реабілітація у воді – невід’ємна складова відновлення. Водночас тут створюють реабілітаційні зали зі стелевими підйомниками, аби прикуті до ліжка пацієнти могли переміститися до басейну чи реабілітаційної кімнати.
У планах – обладнати ерготерапевтичну квартиру з кухнею, де пацієнтів вчитимуть знову про себе дбати. Ерготерапевти допомагатимуть знову тримати в руках зубну щітку чи олівець.

Допомогу в реабілітаційному корпусі отримуватимуть пацієнти стаціонару – для них передбачено 54 ліжка на двох поверхах. Також передбачений денний стаціонар та амбулаторна допомога.

unbroken_lviv_ward_1-min
unbroken_lviv_ward_2-min

На 7-му поверсі окрім реабілітаційних залів у загальній зоні влаштовано ерготерапевтичну кухню, де кожен може як попрацювати з реабілітологом так і перекусити. Додатково влаштована рецепція та невеликий конференц-зал для проведення зустрічей та презентацій оскільки саме тут корпус реабілітації з’єднаний із головним корпусом лікарні Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ Перше медичне об’єднання Львова.  Це допоможе надавати повний цикл допомоги, що забезпечить співпраця з хірургами, травматологами та іншими фахівцями, які працюють в команді медзакладу, а також доступність до всього необхідного діагностичного обладнання.

unbroken_lviv_floor_7_2-min
unbroken_lviv_floor_7_1-min
unbroken_lviv_floor_7_kitchen-min

На покрівлі ж влаштована тераса з тренажерами для заняття на свіжому повітрі та з прекрасною панорамою на майже усе місто.

unbroken_lviv_terrace_2-min
unbroken_lviv_terrace_1-min
1 поверх
2 поверх
3 поверх
4 поверх
5 поверх
6 поверх
7 поверх
тераса
unbroken scheme 1
unbroken scheme 2
unbroken scheme 3
unbroken scheme 4
unbroken scheme 5
unbroken scheme 6
unbroken scheme 7
Дизайн без назви - 8
UNBROKEN_Rehabilitation_Mazepy_1
UNBROKEN_Rehabilitation_Mazepy_2
UNBROKEN_Rehabilitation_Mazepy_3
UNBROKEN_Rehabilitation_Mazepy_4
UNBROKEN_Rehabilitation_Mazepy_5
UNBROKEN_Rehabilitation_Mazepy_6

Проте у даному корпусі ми зіткнулися з проблемою браку ліжко-місць. Рішення було знайдено у сусідньому корпусі, він є діючий, тому залишилась лише можливість надбудови. А задля влаштування повноцінних 2 додаткових поверхів, які зможуть з комфортом вміщати близько 100 пацієнтів, було прийнято рішення щодо демонтажу неексплуатованого технічного поверху з надбудовою двох поверхів з легких конструкції з CLT панелей.
Окрім цього проектом передбачене повне оновлення нижніх поверхів, зокрема заміна інженерних мереж, влаштування систем вентиляції з підігрівом та охолодженням повітря, термомодернізація фасадів та влаштування сонцезахисту з сонячної сторони будівлі.

схема демонтажу технічного поверху
схема влаштування 4-го та 5-го поверхів
ubbroken_clt_scheme_1-min
ubbroken_clt_scheme_2-min
Unbroken_Mazepy_02_1
Unbroken_Mazepy_01

Рішення з надбудовою двох поверхів з легких конструкції з CLT-панелей є інноваційним для України. Проте ця технологія була створена та затверджена ще наприкінці 90-тих років. Дослідження якостей і властивостей нового матеріалу затягнулися на кілька років, а з початку 2000-х років в Європі виробництво CLT-панелей вже набуло широкого поширення, в тому числі і для багатоповерхового будівництва.

CLT-панель виготовлена з дерев’яних дошок, висушених та склеєних між собою в перпендикулярних напрямках. Це забезпечує високу міцність виробу та вологостійкість.

Особливо важливим для нашого проекту були інші дві особливості цієї технології це вага та час. Так, будинки з поперечно-клеєної деревини на 30% легші за сталеві та бетонні конструкції, а збірка на майданчику відбувається в рекордно короткий час, установка однієї панелі займає близько 20 хвилин. Сухий ж спосіб будівництва дозволяє відразу приступати до внутрішнього оздоблення, тим самим скорочуючи терміни здачі будівлі в експлуатацію.

unbroken_clt_section-min
план влаштування 4-го поверху
план влаштування 5-го поверху
ubbroken_clt_scheme_3-min
ubbroken_clt_scheme_4-min

В інтер’єрі ми вирішили залишити дерев’яні поверхні CLT-панелей такими як вони є: максимально недоторканими, проклавши інженерні мережі всередині. Таке рішення допомогло створити в палатах відчуття домашнього затишку та спокою. При цьому ми забезпечили усі вимоги щодо санітарно-гігієнічних стандартів та безпеки, обробивши поверхню спеціальним розчином.

Unbroken_inter_4
Unbroken_inter_3
Unbroken_inter_2
Unbroken_inter

Рятуємо, протезуємо та реабілітуємо українців в Україні!

Фото Марина Гриниха