October - 2020

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

Команда abmk взяла участь у Відкритому всеукраїнському архітектурному конкурсі на кращу проєктну пропозицію будівництва Школи Мистецтв з концертним залом на вул. Личаківській, 105 у Львові.

На вул. Личаківській, 53 розташована музична школа № 4, яку планують перенести у майбутню Школу мистецтв. Музична школа № 4 має великий попит серед містян — конкурс складає близько три дитини на одне вільне місце.

Технічне завдання формувалось впродовж півроку силами міського управління архітектури й урбаністики, управління культури, управління охорони історичного середовища спільно з директорами, вчителями та учнями творчих шкіл.

Основна складність завдання під час розробки концепції полягала в рельєфі та формі ділянки, де перепад висоти понад 10 метрів, а також в обмеженнях від існуючих будівель та пам’яток. Тож важливо було органічно вписати об’єм в середовище, щоб обіграти цю територію і паралельно реалізувати усі задуми щодо внутрішніх просторів.
Перш за все, у проєкті ми хотіли гармонійно поєднати чотири різні, за функціональним призначенням, групи приміщень в одній будівлі. Таким чином, ми організували: навчальний корпус музичної школи, концертний зал, групу приміщень образотворчого мистецтва та мистецький дошкільний клуб. В центральній частині будівлі запроєктований багатофункційний зал, який може використовуватись для різних призначень: як хол для концертного залу, велика лекційна аудиторія, місце для проведення різних подій, семінарів, виставок.

В лінії фасадів ми заклали плавність і легкість форм, водночас забезпечивши все необхідне для розташованих всередині приміщень.

Неможливо розробляти об’єм споруди, без думки про навколишнє середовище та його призначення. За нашим задумом, простір навколо об’єкту може використовуватись не тільки учнями школи, але й приваблювати зовнішніх відвідувачів для збагачення життя району. Тож на території школи запроєктована велика центральна площа, двір – амфітеатр, зелена зона та парк для відпочинку загального користування.

Нова мистецька школа має ще більше розширити спектр надаваних послуг для мешканців цього району і стати новим культурним центром для всього міста.
Варто також зазначити, за якими критеріями ми орієнтувалися, розробляючи концепцію та яким чином журі оцінювали проєкти:

  • Відповідність завданням і вимогам конкурсу;
  • Унікальність рішень та художньо-образна зрозумілість;
  • Містобудівна композиція;
  • Контекстуальність в історичному середовищі;
  • Функціональна зрозумілість;
  • Оптимальність і ергономічність планувальних рішень;
  • Бюджет будівництва відповідний сучасним економічним реаліям.

Переможцями конкурсу стала група архітекторів компанії Re+, щиро вітаємо колег з чудовим результатом!

Більше інформації про цей проект можна переглянути за лінком.