ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ

Розташування

Польша, Гданськ

Cтатус

конкурсний проєкт (3 місце)

Загальна площа

29 000 м2

Етап

концепція

Сервіси:

  • концепція
  • розрахунок бюджету

Ми раді застосувати наш досвід проєктування лікарень у конкурсному проєкті, створеному в партнерстві з компанією i+med. Цей проєкт зайняв призове місце в закритому міжнародному конкурсі на будівництво дитячої лікарні у Гданську. Ми мали задачу розмістити увесь необхідний перелік приміщень по поверхах найбільш ефективно та й у стислий термін – команда впоралася за один місяць.

 

zetari stories (Instagram Post)-7

Загальна площа лікарні складає 29000 м2, що включає в себе 4 поверхи, 2 підземні рівні та технічний поверх. Цікавим аспектом цього проєкту є перепад рельєфу, який становить приблизно три метри від одного кута будівлі до іншого. Це дозволило нам створити унікальну конфігурацію з головним входом на нульовому поверсі з одного боку, та технічним входом на мінус першому поверсі з протилежного – призначеним для персоналу та під’їзду технічного транспорту. Нижче, на мінус другому поверсі, передбачено ж паркінг.

24-02_UCK_Gdansk_viz_03
24-02_UCK_Gdansk_viz_04
24-02_UCK_Gdansk_viz_02

Нами було запропоновано створення двох внутрішніх атріумів, один з яких розташований на рівні нульового поверху та є відкритим, створюючи тим самим невеличкий внутрішній двір з озелененням, що надає особливого шарму та затишку простору, що він утворює та приміщенням які виходять у цей двір.

Для фасаду ми хотіли використати криволінійну фасадну сітку, але в кінцевому результаті залишили матове скло, через яке багато світла потрапляє всередину.

03
02p
01p
Untitled design-17

Кожна форма архітектури – це результат глибокого аналізу та ретельної розробки. Нижче – схеми формоутворення лікарні у Гданьску. Кожна лінія, кожен кут – це продукт вивчення середовища та потреб майбутніх користувачів, аби будівля була максимально функціональною.

004
003
002
001

Проєкт має сучасні діагностичні та операційні блоки.
На нульовому поверсі розташована вхідна зона, яка включає кафе, інформаційний центр, приміщення охорони, гардероб і санвузли. Тут знаходяться приймальне відділення, амбулаторне відділення та ізолятор з окремим під’їздом для швидких, оснащений п’ятьма палатами на одну особу з тамбур-шлюзами. Діагностичний центр, який містить 30 оглядових кабінетів, також розміщений на цьому поверсі. Крім того, є вихід у внутрішній двір і зв’язок з сусіднім корпусом через існуючий коридор.

Перший поверх включає відділення радіології та відділення ендоскопії, забезпечуючи спеціалізовану діагностику та лікування пацієнтів.

На другому поверсі розташовані операційний блок і відділення інтенсивної терапії, забезпечуючи невідкладну допомогу та післяопераційний догляд.

Третій поверх відведено під відділення ревматології та імунології для молодших і старших дітей, а також палатне відділення для денного стаціонару.

Четвертий поверх займає відділення дитячої хірургії для молодших і старших дітей, а також навчальні аудиторії, які включають чотири приміщення на 35, 30, 30 та 45 осіб.

На мінус першому поверсі знаходяться технічні приміщення, гардеробні для працівників, склади документації, відходів і зона доставки.

На мінус другому поверсі розташований паркінг на 120 паркомісць, парковка для велосипедів та морг.

-2 поверх
-1 поверх
0 поверх
1 поверх
2 поверх
3 поверх
4 поверх
Технічний поверх
-2
-1
0
1
2
3
4
ех

Ми раді ми раді розширювати географію наших проектів.

3D перспективний розріз
24-02_UCK_Gdansk_розріз_перспективний