КРЕМАТОРІЙ

Розташування

Львів, територія Голосківського цвинтаря

Статус

конкурсний проект (шортлист)

Загальна площа

2 560 м2

Тип

громадський

Етап

концепція

Рік

2021

Будівля крематорію по своєму призначенню має велику емоційну складову як для відвідувачів так і для працівників. Тож основною задачею стало створення середовище в якому людина почуватиметься комфортно.

Максимально проста та лаконічна архітектура, яка б не перевантажувала та не тиснула на відвідувачів. Рівність форм, природність матеріалів, ненагромаджений зайвими деталями об’єм зі скла та каменю, штучна водойма в центрі двору, до якої веде потік води з саду каменів підштовхують до пошуку емоційного балансу, впорядкування  емоцій та концентрації на єдності з природою.

10 (1920х939)

Згідно ідеї конкурсного проекту передбачено основну будівля крематорію, яка складається з адміністративних, церемоніальних, технологічних, допоміжних приміщень та підземного колумбарію.

Впорядкований наземний колумбарій  в вигляді плит габаритами 700*700 мм на території вздовж заднього фасаду будівлі дозволить збільшити кількість місць для захоронення урн.

В зоні існуючих зелених насаджень пропонуємо влаштувати зону для зеленого поховання (захоронення попелу в спеціальній біокапсулі з висадкою дерева, замість меморіальної плити). Таким шляхом забезпечивши збереження існуючих цінних  зелених насаджень та доповнивши їх новими насадженнями з емоційною складовою.

Поруч з паркінгом для відвідувачів та зі сторони заднього фасаду розташовано три додаткові входи в підземний колумбарій, для забезпечення можливості потрапити в підземний рівень оминаючи головний вхід.

F:1121-34_Crematorium_отсоединено_o.pdf

Зі сторони технічного майданчика розташовано два під’їзди до будівлі. Один знаходиться на межі адміністративної та технічної зон, для зручної логістики, доставки та реєстрації тіл померлих.

Другий вхід забезпечує можливість доступу до технологічних приміщень в рівні підземного поверху (кремаційна зала, ремонтна майстерня, приміщення для  газоочисного обладнання)

S2 (1920х939)

Головний вхід в будівлю розташований по осі основного входу на територію. Вхідна зона надає доступ до приміщень пов’язаних з церемонією останнього прощення, адміністративного блоку та підземного колумбарію. Передбачений ліфт для зручного доступу в колумбарій маломобільних груп населення.

Вхідна зона розрахована на одночасне перебування близька 100 людей, за потреби додаткових стоячих місць при проведення масштабної церемоніальної процесії.

 

1 (1920х939)

Також передбачена можливість проведення одночасно двох церемоній прощення, за рахунок зміни функціонального призначення кімнати очікування  для родичів померлого, на додаткову ритуальну залу, оскільки вона має доступ до кімнати останнього прощення.

8 (1920х939)
7 (1920х939)
6 (1920х939)

З приміщень останнього прощення та ритуальної зали передбачено прямий вихід на зовні, через символічний сад каменів вздовж водної стежки до штучної водойми, де розташована зона відпочинку. При потребі, простір перед водоймою можна використати для проведення невеликої церемонії прощання на повітрі.

9 (1920х939)
3 (1920х939)

Планування

план першого поверху
план підземного рівня
Planing scheme 1
Planing scheme 2
Sect.1 (1920х640)
Sect.2 (1920х640)

За основну для підбору матеріалів взято ідею 4-х стихій. Земля (цегляна кладка) – повітря (скляне перекриття та вітрини) – вогонь (сталь Cor-ten) –  вода (водойма).

Основна площина фасаду  виконана з клінкерної цегли, звичайної та перфорованої кладки. Розбавлена скляними фасадними вітринами з 3-ох камерного енергозберігаючого склопакету на алюмінієвій стійково-ригельній системі. Колони внутрішнього двору, зони відпочинку і входи в підземний колумбарій оздоблені сталюю Cor-ten.

11 (1920х939)
4 (1920х939)
5 (1920х939)