УКРАЇНСЬКИЙ КАТОЛИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Розташування

Львів, вул. Свєнціцького, 17

Cтатус

будується

Загальна площа

7 422 м2

Тип

громадська будівля

Початок передпроєктних робіт

2015

Початок будівництва

2023

Сервіси:

  • історико-містобудівне обгрунтування
  • супровід дозвільних процедур
  • збір вихідних даних
  • концепція
  • передпроектні роботи
  • генеральне проектування
  • авторський нагляд

Завданням проєкту є перетворити малоактивний, затінений новими проектами УКУ в парковому містечку, історичний корпус університету, в повністю функціональний, сучасний, зручний та багатофункційний корпус з власною харизмою і привабливістю  – як для університетських програм, так і для зовнішніх заходів. Із збереженням історичного контексту, використати сучасні підходи до якісної і відповідальної адаптації історичного будинку до сучасних потреб УКУ та міста, створити умови для подальшого розвитку локації в майбутньому.

UCU_Sventsitskoho_1

Для повноцінного пристосування будівлі до сучасних потреб пропонується добудова нових багатофункціональних просторів на території внутрішнього двору, в яких зокрема буде розташована студентська їдальня, простір для навчання та дозвілля студентів, конференц-зал і навчальні аудиторії.

Прибудови влаштовуються між ризалітами дворового фасаду з відступом від стін ризалітів, що утворюють тіньові ніші, для підкреслення домінування історичного об’єму пам’ятки.

UCU_Sventsitskoho_2

Для можливості влаштування прибудов демонтується існуюча прибудована котельня з влаштуванням нової окремостоячої будівлі котельні з допоміжними технічними приміщеннями.

Фасади прибудов запроектувати  із світлопрозорих конструкцій, через які буде проглядатися історичний фасад будівлі. Скло, як нейтральний сучасний матеріал, буде підкреслювати монументальність історичних ризалітів.

UCU_Sventsitskoho_3

Заплановані заходи покликані  пристосувати об’єкт до сучасних вимог та потреб навчального закладу міжнародного рівня, без  зміни його функціонального призначення, з максимальним збереженням його характерних елементів.

UCU_Sventsitskoho_4
UCU_Sventsitskoho_5

Благоустрій території виконується в межах ділянки проектування, з дотриманням характеру сформованого середовища історичної забудови.

В проєкті передбачається впорядкування благоустрою внутрішнього подвір’я та забезпечення доступності будівлі та прилеглої території для маломобільної групи населення. Передбачено влаштування вільної від автомобілів пішохідної, зеленої зони вздовж північно-східного фасаду для відпочинку та рекреації студентів, працівників та відвідувачів УКУ.

На території внутрішнього двору також буде влаштована зовнішня тераса при обідньому залі їдальні, велостоянка та зелені рекреаційні зони.

 

UCU_Sventsitskoho_scheme_1_1

Завдяки світлопрозорим фасадам прибудови значно активніше візуально взаємодіятимуть з внутрішнім подвір’ям: життя і процеси в аудиторіях будуть відчитуватися з двору і навпаки. Це важливо, зважаючи на бажання активізувати, інтенсифікувати використання двору, зокрема і при подальшому розвитку території.

 

до
після
UCU_Sventsitskoho_scheme_2_1
UCU_Sventsitskoho_scheme_3_1

Значною частиною проекту було дослідження історії та підготовка програми реставрації будівлі.

Програмою реставрації передбачено відновлення та збереженням історичного фасаду будинку, та втрачених елементів ліпнини, відновлення збережених до наших днів автентичних елементів інтер’єру.

UCU_Sventsitskoho_scheme_4

Основним завданням до функціонального зонування було оптимізація просторів, відновлення автентичної парцеляції приміщень, та збільшення кількості навчальних аудиторій для студентів. Також завдяки влаштуванні додаткових приміщень у внутрішньому дворі є можливість забезпечити корпус просторою їдальнею, кафе та конференц-залом, та додатковими навчальними аудиторіями не втручаючись в історичну структуру будівлі.

1 поверх
2 поверх
3 поверх
4 поверх
5 поверх
UCU_Sventsitskoho_scheme_5
UCU_Sventsitskoho_scheme_6
UCU_Sventsitskoho_scheme_7
UCU_Sventsitskoho_scheme_8
UCU_Sventsitskoho_scheme_9
UCU_Sventsitskoho_6