ХІРУРГІЧНИЙ КОРПУС
Розташування
Львів, вул. Миколайчука, 9
Статус
конкурсний проект
Загальна площа
25 000 м2
Тип
громадський
Етап
концепція
Сервіси:
- концепція
Конкурсна робота для закритого архітектурногоу конкурсу на кращу проектну пропозицію концепції фасаду хірургічного корпусу на вул. Миколайчука, 9 у м. Львові. Візуалізації від render.bar.
Принципова схема генерального плану
- Головний вхід
- Пішохідна площа
- Прогулянкова алея
- Наземний перехід
- Існуючий корпус лікарні
- Перспективна забудова
В основі концепції лежить чергування різних за характером типів фасаду.
Контраст монолітних (статичних) частин фасаду без сонцезахисту, горизонтальних дашків (звисів) південно-західних фасадів і фрагментів суцільного засклення надає фасаду виразного характеру, а використання світлих матеріалів і перфорованих панелей сонцезахисту надає загальному образу будівлі візуальної легкості.
Шостий поверх на усіх фасадах вирішений в суцільному структурному засклені, для легшого сприйняття достатньо великого об’єму будівлі.
Для забезпечення енергоефективності будівлі ми передбачили два типи фасадного вирішення.
Тип 1 – з горизонтальними дашками в рівні кожного поверху з виносом 1,5 м. від фасадного засклення, який забезпечує максимальний захист від сонячних променів влітку. Для захисту від низького західного сонця передбачені додаткові вертикальні елементи, виконані з перфорованих HPL панелей. Цей тип фасадів використовується на південно-західному, західному і північно-західній частині фасаду.
Тип 2 – без активно виражених дашків (виступаючих конструкцій), з використанням тільки вертикальних елементів з HPL панелей, для східного і північного фасадів, які не піддаються прямому сонячному промінню завдяки орієнтації будівлі і навколишній забудові.
Схема влаштування сонцезахисту на фасаді
Деталі влаштування сонцезахисту на будівлі
Для накриття атріуму в середині будівлі пропонуємо влаштування (об’ємно) просторової конструкції з клеєного брусу в рівні 2 поверху будівлі. Така конструкція додає внутрішньому простору відчуття затишку, (дає ажурний ефект проникнення світла що доповнює інтер’єр), є значно кращою з точки зору акустики ніж традиційні металеві і бетонні конструкції. Така конструкція є легшою, що спрощує будівельно монтажні роботи, а завдяки достатньо щільній структурі добре фільтрує сонячне світло.