ХІРУРГІЧНИЙ КОРПУС

Розташування

Львів, вул. Миколайчука, 9

Статус

конкурсний проект

Загальна площа

25 000 м2

Тип

громадський

Етап

концепція

Сервіси:

  • концепція

Конкурсна робота для закритого архітектурногоу конкурсу на кращу проектну пропозицію концепції фасаду хірургічного корпусу на вул. Миколайчука, 9 у м. Львові. Візуалізації від render.bar.

 

Принципова схема генерального плану

Transplantology center scheme 1_4
  1. Головний вхід
  2. Пішохідна площа
  3. Прогулянкова алея
  4. Наземний перехід
  5. Існуючий корпус лікарні
  6. Перспективна забудова

В основі концепції лежить чергування різних за характером типів фасаду.

Контраст монолітних (статичних) частин фасаду без сонцезахисту, горизонтальних дашків (звисів) південно-західних фасадів і фрагментів суцільного засклення надає фасаду виразного характеру, а використання світлих матеріалів і перфорованих панелей сонцезахисту надає загальному образу будівлі візуальної легкості.

Шостий поверх на усіх фасадах вирішений в суцільному структурному засклені, для легшого сприйняття достатньо великого об’єму будівлі.

Transplantology center 2
Transplantology center 1_1

Для забезпечення енергоефективності будівлі ми передбачили два типи фасадного вирішення.

Тип 1 – з горизонтальними дашками в рівні кожного поверху з виносом 1,5 м. від фасадного засклення, який забезпечує максимальний захист від сонячних променів влітку. Для захисту від низького західного сонця передбачені додаткові вертикальні елементи, виконані з перфорованих HPL панелей. Цей тип фасадів використовується на південно-західному, західному і північно-західній частині фасаду.

Тип 2 – без активно виражених дашків (виступаючих конструкцій), з використанням тільки вертикальних елементів з HPL панелей, для східного і північного фасадів, які не піддаються прямому сонячному промінню завдяки орієнтації будівлі і навколишній забудові.

Схема влаштування сонцезахисту на фасаді

Зх - Сх
Сх - Зх
Transplantology center scheme 2_1
Transplantology center scheme 3_1
північний фасад
західний фасад
південний фасад
східний фасад
Transplantology center scheme 5.1
Transplantology center scheme 6.1
Transplantology center scheme 7.1
Transplantology center scheme 8.1

Деталі влаштування сонцезахисту на будівлі

Transplantology center scheme 4.1

Для накриття атріуму в середині будівлі пропонуємо влаштування (об’ємно) просторової конструкції з клеєного брусу в рівні 2 поверху будівлі. Така конструкція додає внутрішньому простору відчуття затишку, (дає ажурний ефект проникнення світла що доповнює інтер’єр), є значно кращою з точки зору акустики ніж традиційні металеві і бетонні конструкції. Така конструкція є легшою, що спрощує будівельно монтажні роботи, а завдяки достатньо щільній структурі добре фільтрує сонячне світло.

Transplantology center 3
unbroken view