UNBROKEN Брюховичі
Розташування
Брюховичі, Львівська обл.
Cтатус
будується
Загальна площа
9 090 м2
Тип
громадський
Початок проєктування
2023
Початок будівництва
2024
Сервіси:
- концепт
- тендерні таблиці
- дизайн інтер'єрів
- збір вихідних даних
- генеральне проектування
- авторський нагляд
Проектований об’єкт функціонуватиме в складі екосистеми реабілітації НЕЗЛАМНІ. Центр у Брюховичах повинен стати реабілітаційним центром нового покоління, що стане стандартом для національних об’єктів такого напрямку. Лікарняний простір планується для проведення реабілітації другого рівня, що допоможе людям повернутись до звичного життя у нових умовах. Основною метою проекту є створення інклюзивного середовища, яке забезпечує високий стандарт медичної допомоги та комфорт для всіх пацієнтів.
Проєкт передбачає комплексний благоустрій ділянки загальною площею 1,4233 га за адресою вул. В. Івасюка, 74 у смт. Брюховичі. Ділянка має складну, багатокутну ламану форму та межує з приватною садибною забудовою та ландшафтно-лісовою зоною. За основу проєкту взято конкурсну пропозицію Проектної Майстерні Бєляєвих, яка здобула перше місце у Всеукраїнському відкритому архітектурному конкурсі.
Заплановано реконструкція існуючої будівлі лікарні з надбудовою третього поверху та добудовою частини приміщень. Проєктом передбачено об’єднання усіх існуючих будівель на території в один простір, який буде максимально функціонально та логістично поєднаним між собою. У нових двох 3-поверхових прибудовах розмістяться додаткові палати, реабілітаційні зали, їдальня та укриття для пацієнтів і персоналу. Замість головного входу зі східного боку, передбачається влаштування безбар’єрного входу з північного. Це дасть можливість як забезпечити доступність, так і якісно розмежувати рух персоналу, відвідувачів і пацієнтів. Тут запроектовано одноповерхову прибудову з великим спільним холом для реабілітаційного центру і поліклінічного відділення з рецепцією. Додатково планується влаштування басейну в одноповерховій прибудові, для забезпечення повного циклу реабілітаційних послуг, в тому числі використовуючи водні ресурси в цілях реабілітації пацієнтів.
Для пацієнтів центру можуть проводити реабілітаційні заняття на природі, щоб використовувати потенціал території, яка є поруч. Для цього буде проведено благоустрій включно з влаштуванням відпочинкової та спортивної зони, доповнення та облагородження існуючих зелених насаджень та дерев, влаштування зовнішнього освітлення. Пішохідні доріжки для занять з ходьби з різним ухилом та покриттям. Благоустрій включає освітлення, озеленення, влаштування елементів благоустрою та забезпечення безбар’єрного доступу на засадах універсального дизайну.
Також багато уваги приділено технологічності та осучасненню лікарні. Зокрема передбачено влаштування дренажного фільтраційного поля у вигляді дренажних блоків, а також збір дощової води в штучній водоймі, щоб зменшити навантаження на систему дощової каналізації.
Передбачається частковий демонтаж існуючих споруд та влаштування нових. Проектом передбачено максимально можливе збереження усіх цінних і характерних елементів існуючих будівель, таких як покриття з керамічної черепиці, структура, матеріал і колір зовнішніх стін після термомодернізації існуючих огороджуючих конструкцій, відновлення оригінального членування вікон, огородження балконів.
Архітектура нових прибудов відрізняється від існуючих будівель, оскільки вирішено умовно виділити існуючі історичні будівлі і на їх фоні показати новий об’єм, який своєю архітектурою не буде перетягувати на себе всю увагу. Натомість акцентними елементами залишаться існуючі – виступи біля вікон, які змінюються по висоті, автентичні матеріали, дахи з черепиці, за якими сховався так званий “технічний поверх” перетворений в повноцінний третій.
Сучасний медичний центр має продуману планувальну структуру, що забезпечує комфорт та безпеку як для пацієнтів, так і для персоналу.
На підземному поверсі розташовані укриття для пацієнтів та персоналу, підсобні приміщення та кімнати відпочинку для медичного персоналу. Тут також знаходяться технічні та складські приміщення для обслуговування центру, забезпечуючи безперебійну роботу всіх його систем.
На першому поверсі гостей зустрічає просторий вхідний хол з зоною очікування, рецепція та охоронний пост. Тут також знаходяться санвузли, ліфтові холи, аптечний пункт, діагностичне та рентгенологічне відділення. Окремо виділені приміщення для конференц-залів та тренінгових кімнат для персоналу, а також адміністративні приміщення. Реабілітаційне відділення включає палати на 11 ліжок, зали для фізичної терапії, басейн з підсобними приміщеннями, роздягальні та душові.
Другий поверх присвячений реабілітаційному палатному відділенню на 50 ліжок. Тут також розташовані приміщення для медичного персоналу, санвузли, ліфтові холи, приміщення для прийому їжі, підсобні та господарські приміщення.
На третьому поверсі розміщено палатне відділення на 44 ліжка та реабілітаційне відділення. Приміщення для медичного персоналу, санвузли, ліфтові холи, приміщення для прийому їжі, підсобні та господарські приміщення. Додатково є конференц-зал та тераса для відпочинку пацієнтів.
Загальна кількість ліжок після реконструкції становитиме 105 ліжкомісць, в більшості двомісних палат. Розмір палат дозволяє вільно пересуватися в них, включаючи пересування на кріслі колісному. В палатах є функціональні ліжка з пересувними столиками, приліжкові тумби, телевізори, шафи для одягу, письмові столи з стільцями, зручні крісла для відпочинку з кавовими столиками. Всі палати обладнані нічним освітленням, приліжковими панелями з розетками та USB-портами, кнопками виклику медичного персоналу та освітленням для читання. Між ліжками передбачені штори для усамітнення, на вікнах – тюлі і штори для створення затишку. Кожна палата має санвузол з безбар’єрним душем, унітазом, рукомийником та додатковими аксесуарами для зручного користування.
Проєктом передбачено три пасажирські ліфти, включаючи ті, що пристосовані для транспортування лежачих пацієнтів, та два підйомники для чистої і брудної білизни.
Передбачено заміну та влаштування нових інженерних систем: водопостачання та каналізації, опалення, вентиляції, кондиціонування, протипожежного захисту та оповіщення, слабкострумних мереж, системи моніторингу пацієнтів та виклику медичного персоналу, а також системи медичного газопостачання.
Основними принципами інтер’єрних рішень сучасного медичного центру є лаконічність, натуральність та виразність стилю. Інтер’єри розроблені з урахуванням архітектурних, планувальних та технологічних рішень, створюючи гармонійну і затишну атмосферу для пацієнтів та персоналу.
Використання натуральних матеріалів та пастельних кольорів є ключовими елементами інтер’єрів. Ці рішення створюють відчуття повного занурення в природний антураж, що відповідає розташуванню центру в існуючій місцевості. Такий підхід сприяє створенню затишної, спокійної та врівноваженої атмосфери, яка не відволікає пацієнтів від процесів реабілітації, а навпаки, концентрує увагу на важливому – процесі відновлення та повернення до звичного режиму життя.
Всі загальні зони, включаючи коридори, холи та зони відпочинку, оздоблені з використанням природних текстур та матеріалів. Це створює нейтральний осередок, що сприяє спокійному та комфортному перебігу відновлення пацієнтів. Використання натуральних матеріалів у загальних зонах підкреслює загальну концепцію натуральності та лаконічності, яка пронизує весь центр.
Цікавим рішенням є поділ палат за кольоровою гамою залежно від їх розташування в існуючій будівлі чи в нових прибудовах. Таке рішення враховує планувальну структуру, площі, розташування меблів, розміри вікон та наявність виходів на балкони. В існуючій будівлі палати оформлені в пастельних вохристих відтінках, що підкреслює автентичність та натуральність кожного елемента будівлі. Нові палати мають зелені відтінки, що символізують зв’язок з навколишнім середовищем.
Разом з нашими партнерами LUMINAL було розроблено концепцію зовнішнього освітлення, яка передбачає освітлення фасадів, прилеглої території, дороги та пішохідних доріжок, спортивної та відпочинкової зони. Також передбачено декоративно-функціональну підсвітку окремих елементів благоустрою та точкове освітлення озеленення, враховуючи всі наявні та майбутні рослини, дерева та інші насадження.
Принципи освітлення озеленення базуються на створенні атмосферної світлотіні рослин, акцентній підсвітці окремих озеленень. Підсвітка фасаду враховує також і внутрішнє освітлення приміщень та їх функції, щоб уникнути надмірного потрапляння фасадного освітлення в приміщення. Яскраве внутрішнє освітлення та надмірно засвічений фасад створюють світлове забруднення середовища, яке шкодить навколишній флорі та фауні, одночасно створюючи некомфортний громадський простір.
Проектом передбачено влаштування прихованих джерел світла, щоб отримати видимий світловий градієнт на площинах фасаду. Такий принцип створює екологічно комфортне світло, приємне для сприйняття, як для людей, так і для середовища.
Основними інвесторами цього проекту стали:
Central Project Management Agency (CPVA)
Ukrainian Red Cross Society (Red Cross)
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)
Команда abmk рада бути причетною до розвитку екосистеми UNBROKEN, як вкрай важливого та потрібного соціального проекту аби українці якнайшвидше змогли користуватися медичною допомогою світового рівня в Україні.