ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС НА ЩУРАТА

Розташування

Львів, вул. Щурата

Статус

не реалізовано

Загальна площа

68 925 м2

Тип

житловий

Етап

конкурсний проект

Рік

2020

Сервіси:

 • концепція

На існуючій ділянці загальною площею 2,6826 га пропонується будівництво квартальної забудови. На генплані розміщено 19 житлових секції з вбудованими комерційними приміщеннями та підземним паркінгом.

Квартал – це типова міська форма забудови, прямокутна ділянка забудовується багатоповерховими житловими чи комерційними будинками у закритий, переважно парцельований спосіб. Використано варіант реформування кварталу  – не замкнений контур прямокутної ділянки, який зберігає квартальність. Такий варіант надає більше можливостей у внутрішньо-квартальному просторі для організації побуту та дозвілля мешканців.  Велике внутрішнє подвір’я без машин, з ігровими майданчиками та приватними терасами квартир створює затишний приватний простір.

По периметру ділянки передбачено проїзд для автомобілів. Пішохідні променади між кварталами обмежено болардами, для можливості в разі потреби заїзду пожежних машин і служб доставки для громадських закладів в рівні першого поверху.

Для під`їзду до житлових будинків передбачені двосмугові проїзди з тротуарами.  Між фасадами житлових будинків дотримані побутові розриви – 20 м.

20-28_GrimInvest_Shchurata_7

Максимальне використання рельєфу визначально вплинуло на формування ідеї майбутнього житлового комплексу. Існуючий ландшафт урізноманітнив типологію будинків та подвір’я без машин які створюють урбаністичний ландшафт дружній до людини.

20-28_GrimInvest_Shchurata_5

Концепція ґрунтується на основній ідеї чіткого поділу між вуличним і дворовим простором – які створюють затишок мешканцям та активне громадське життя.

Житловий комплекс, який достатньо віддалений від центру міста створює мультифункціональну територію для органiзацiї культурно-дозвіллєвих заходів:

 • житло і робота;
 • навчання;
 • приватна територія.
20-28_GrimInvest_Shchurata_6

Посадка будинків на рельєф забезпечила різні рівні простору які створюють громадську активність та приватний сектор мешканцям

 • Перший рівень – заїзди автомобілів в паркінг, транзитний рух.
 • Другий рівень – приватні тераси квартир, ігрові майданчики, місця для відпочинку різних вікових категорій.
 • Третій рівень – громадські загальнодоступні території, оглядова тераса, відкриті простори окремих закладів (кафе, садочок, торгівля, коворкінг.. ).
20-28_GrimInvest_Shchurata_3
20-28_GrimInvest_Shchurata_4

Серцем житлового комплексу є великий ландшафтний простір з амфітеатром на південному схилі ділянки, з панорамним виглядом на місто та зелена променада яка об’єднує південну частину кварталів з пропонованою зеленою зоною в північній частині ділянки. Для маломобільних груп населення передбачено влаштування пандусів для безперешкодного доступу до усіх рівнів тераси.

Створення зеленої променади над автомобільним проїздом забезпечило пішохідний зв’язок та створило площу з оглядовою терасою перед будинками.

Зелена променада бере свій початок від зупинки громадського транспорту та плавно переходить до паркової території. В межах променади передбачається влаштування багатофункціональних просторів на різних рівнях

Перший рівень. Амфітеатр з оглядовими терасами, супермаркетом, рестораном та літніми майданчиками, та  пандус який веде до скейт-парку. Присутні вуличні меблі, зелені насадження та місця відпочинку на траві.

Другий рівень. Оглядова площа над автомобільним проїздом на якій присутні місця для відпочинку з вуличними меблями, напіввідкриті простори окремих закладів першого поверху (кафе, торгівля) з літніми терасами. Також з цього рівня є зв’язок який веде до внутрішньо квартальної площі з фонтаном.

Бізнес-площі першого поверху. На перших поверхах влаштовано комерційні приміщення громадського напрямку з можливістю «виведення бізнесу до людей».

Наповнення комерційними функціями, житловий комплекс, забезпечить його мешканців активним громадським життям, збільшить кількість робочих місць.

20-28_GrimInvest_Shchurata_101

Внутрішньоквартальна площа з фонтаном – формують міні міський центр, наповнюють життям віддалений квартал Львова.

20-28_GrimInvest_Shchurata_111

Приватні тераси, дитячі майданчики, велопаркінг, місця відпочинку для дорослого населення.

20-28_GrimInvest_Shchurata_121

Створення зеленої променади над автомобільним проїздом забезпечило пішохідний зв’язок та створило площу з оглядовою терасою перед будинками.

20-28_GrimInvest_Shchurata_131

Амфітеатр з оглядовими терасами, супермаркетом, рестораном та літніми майданчиками, та пандус який веде до скейт-парку.

20-28_GrimInvest_Shchurata_141

Оглядова плоша на якій присутні місця для відпочинку з вуличними меблями, напіввідкриті простори окремих закладів першого поверху з літніми терасами.

Планування

перший поверх
типовий поверх
20-28_GrimInvest_Shchurata_1
20-28_GrimInvest_Shchurata_2

Основні техніко-економічні показники комплексу: 

 • Площа земельної ділянки – 2,6826 га,
 • Площа забудови – 9390 м.кв.
 • Кількість паркомісць в підземному паркінгу- 362 м/м.
 • Кількість гостьових паркомісць – 67 м/м.
 • Загальна площа приміщеннь – 68 925 м.кв.
 • Загальна корисна площа – 59 055 м.кв.
 • Корисна площа комерційних приміщеннь – 7 135 м.кв.
 • Площа паркінгу – 11 841 м.кв.
 • Корисна площа квартир – 51 920 м.кв.
 • Кількість квартир – 880 шт., в т. числі:
  • 1-кмінатних – 545 (62%)
  • 2-ох кімнатних – 195 (22%)
  • 3-ох кімнатних – 140 (16%)
20-28_GrimInvest_Shchurata-4 (1920х939)
20-28_GrimInvest_Shchurata-3 (1920х939)
20-28_GrimInvest_Shchurata-1 (1920х939)
20-28_GrimInvest_Shchurata-2 (1920х939)
20-28_GrimInvest_Shchurata-5 (1920х939)