KRONOSPAN RIVNE
Триває будівництво деревообробного заводу Kronospan у Городку поблизу Рівного. Це вже шостий промисловий об’єкт, який міжнародна корпорація Kronospan довірила спроєктувати команді abmk.
Kronospan – транснаціональна корпорація, що спеціалізується на деревообробці. Група компаній має понад 40 виробничих підрозділів у 27 державах. Безперервна модернізація, нарощування виробничих потужностей та підвищення екологічної безпеки – ось основні пріоритети діяльності компанії.
Новий завод Kronospan реалізується на території колишніх Рівненського ливарного заводу (РЛЗ) та Рівненського заводу тракторних агрегатів (РЗТА), які не працюють вже багато років. Старе виробництво було повністю демонтовано, а на їхньому місці ведеться будівництво сучасного підприємства загальною площею близько 255 тис. м². Загальна вартість проєкту — близько 400 мільйонів євро, він створить від 2000 до 4000 нових робочих місць.
Ціллю планованої діяльності є будівництво лінії із виробництва орієнтовано-стружкової плити (OSB), що являє собою багатошаровий листовий композиційний матеріал, виготовлений відповідно до ДСТУ EN 300:2008 «Плити деревостружкові з орієнтованою стружкою», а також будівництво технологічної лінії із розпилу та пакування деревини.
Уся деревина, яку використовує Kronospan у своєму виробництві, має виключно легальне походження. Значна частина деревини й виготовленої продукції відповідає сертифікату FSC (чіткий ланцюг перероблення деревини) і являється вторинними деревними відходами та залишками деревини від лісопилень та інших виробників. Компанія акцентує, що їхній обов’язок перед планетою — це збільшення ефективності шляхом зменшення відходів та кількості сировини, необхідної для виробництва.
Окрім того, Kronospan є одним із заводів, який має сучасне обладнання та новітні фільтри, що дозволяє зробити виробництво більш екологічним за інші. Завод у Городку буде оснащений системою UTWS, що відповідає стандартам викидів, визначеним у Best Available Techniques (найкращі доступні технології). Інноваційність системи визначається мінімізацією викидів в атмосферу пилу та летких органічних сполук. Ефективність очищення повітря сягатиме 95 %. Ця схема очищення газопилової суміші є найбільш ефективною із доступних на сьогоднішній час.
Очікується, що нове виробництво продукції з високою доданою вартістю сприятиме заміщенню імпорту орієнтовано-стружкових плит (OSB) та збільшення експорту з України на загальний ринок ЄС і в інші країни. Лише одна лінія цього заводу (а їх в результаті буде дві – ОСБ, ДСП) на Рівненщині буде чи не найбільшим інвестиційним проєктом в Україні за останній час.
Це вже шостий по рахунку наш спільний проєкт з компанією Kronospan. Починаючи з 2014-го року, в колаборації із іноземними інженерами, ми успішно втілюємо в життя різноманітні проєкти, переймаючи їхній досвід з використання найкращих доступних технологій. Ми впевнені, що разом ми здатні досягти ще більших висот.
Більше інформації про цей проект можна переглянути за лінком.